Caroline Eriksson
VD & projektledare
0708-77 99 09
caroline@nyladesign.se
Medarbetare om Caroline:

”Det bästa med att ha Carro som chef är hennes förmåga att balansera det lekfulla arbetsklimatet med höga prestationskrav.”
Jimmy Håkansson, copywriter

Fråga Caroline om:

• Entreprenörskap
• Nätverkande
• Vad ”mög” betyder

Ulrika Lönnroth
Projektledare
0709-90 66 13
ulrika@nyladesign.se
Medarbetare om Ulrika:

"Lorem ipsum"
Namn Namnsson

Fråga Ulrika om:

Lorem ipsum!

Eleonora Hafström
Art Director
0766-23 22 86
eleonora@nyladesign.se
Medarbetare om Eleonora:

”Ellie är minst lagom av alla på Nyla. Hon har högst skratt, störst hjärta och skarpast bildminne – egenskaper som lyfter både hennes designuppdrag och stämningen i teamet.”
Caroline Eriksson, VD

Fråga Ellie om:

• Papperstjocklek
• Afrikas savanner
• Varbergs kallbadhus

Petter Lissborg
Art Director
0709-74 64 47
petter@nyladesign.se
Medarbetare om Petter:

”Det är skönt att det alltid finns en person som inte kommer döma dig för att du köpte onyttig lunch för fjärde dagen i rad, utan snarare säger ‘Åååhh, vad gött!'”
Jesper Eriksson, AD-assistent

Fråga Petter om:

• Responsiv webbdesign
• Digitala kampanjer
• Snabbmat

Jesper Eriksson
Grafisk Formgivare
0734-39 39 91
jesper@nyladesign.se
Medarbetare om Jesper:

”Jesper får oväntat många gubbpoäng genom intresse och talang för bowling, boule och badminton och hans åldersenligt tajta små shorts.”
Emmy Carlsson, final art

Fråga Jesper om:

• Bildkomposition
• Färggradienter
• Pikachu

Filip Rundberg
Webbutvecklare
0708-57 00 71
filip@nyladesign.se
Medarbetare om Filip:

”Filip är grym på WordPress och kan en massa saker som ingen annan vet. Till exempel vad Skittles är gjorda av.”
Caroline Eriksson, VD

Fråga Filip om:

• Digitala trender
• Programmering
• Varför han köpte en Playstation 4 bara för att spela FIFA 16

Robert Alfredsson
Final Art
0768-94 39 77
robert@nyladesign.se
Medarbetare om Robert:

”Lorem ipsum”
Namn Namnsson

Fråga Robert om:

• Hockey
• Sambal Oelek

Kristin Thunberg
Grafisk Formgivare
0701-48 63 98
kristin@nyladesign.se
Medarbetare om Kristin:

”Lorem ipsum”
Namn Namnsson

Fråga Kristin om:
Emmy Carlsson
Produktionsledare/Final Art
0723-70 98 02
emmy@nyladesign.se
Medarbetare om Emmy:

”Emmy är en klippa som alltid levererar på toppnivå, samtidigt som hon är den i teamet som lobbar mest för gemensamma fikapauser. Hon är ett levande bevis på att hög kvalitet definitivt hänger ihop med hög trivselfaktor.”
Caroline Eriksson, VD

Fråga Emmy om:

• Final art
• Produktionsledning
• Supersöta barn

Kristina Modigh
Copywriter (föräldraledig)
0735-33 11 95
kristina@nyladesign.se
Medarbetare om Kristina:

”Att be Kristina hala fram rödpennan och korrekturläsa ens texter är att be om en grammatisk kölhalning.”
Jimmy Håkansson, copywriter

Fråga Kristina om:

• Svåra ord
• Kommatering
• Robotarnas oundvikliga världsherravälde

Erik Andersson
Copywriter
0768-50 20 59
erik@nyladesign.se
Medarbetare om Erik:

”Lorem ipsum”
Namn Namnsson

Fråga Erik om:

• Ordvitsar

Erica Söderlund
Copywriter
0737-22 23 57
erica@nyladesign.se
Medarbetare om Erica:

”Lorem ipsum”
Namn Namnsson

Fråga Erica om:
Vill du jobba här?
Kontakta oss!

jobba@nyladesign.se